Години роботи

Пн - Пт: 8:00 - 16:00

Електронна пошта

spicetech.if@gmail.com

Телефон

050 434 5874, 067 343 5450

Класифікувати миючі засоби можна різними способами. У цій статті провідний технолог компанії «Профі МЗ» розповість про те, за якими параметрами найчастіше класифікують концентрати, і які миючі засоби краще всього підійдуть для ефективного видалення різного роду забруднень.

Класифікація за агрегатним станом

Цей тип визначає миючий засіб в групу, в залежності від його агрегатного стану: порошкоподібний, пастоподібний, твердий або рідкий.

Порошкоподібні миючі засоби

В основному їх використовують для очищення кахлю, емалі та інших поверхонь, яким не шкодить тертя. Недоліком концентратів в цьому виді є можливість пошкодження поверхні подряпинами. Щоб уникнути цього, слід уважно читати інструкцію, перед нанесенням засобу на поверхню.

Пастоподібні миючі засоби

Найчастіше використовуються на автомийках, так як засоби у вигляді пасти не залишають подряпин на поверхні, а навпаки здатні відполірувати її до природного блиску.

Тверді засоби для миття

Найбільш поширеним серед них є мило. Цікавий факт – у всьому світі з кожним роком скорочується використання мила в господарських цілях. Люди віддають перевагу порошкам і рідкому милу для рук, а про час, коли тверде мило використовували як засіб для миття посуду багато навіть і не згадають.

Рідкі засоби для миття

Найбільш популярний вид концентратів, який найчастіше застосовують на великих виробничих підприємствах і в домашньому господарстві – це рідкі засоби для миття. Ці концентрати дозволяють відмити забруднення будь-якої складності, і гарантують при цьому відсутність пошкоджень поверхні. Звичайно, є засоби, які можна застосовувати на тій чи іншій поверхні. Щоб уникнути неприємних ушкоджень, слід уважно вивчити інструкцію перед використанням засобу.

Як уникнути пошкоджень поверхні миючим концентратом?

Продукція ТМ ПРОФІ представлена ​​у вигляді рідких миючих концентратів. Чому ми вибрали саме цей тип? Тому що він має переваги, значущі для виробничих сфер діяльності: економічність, швидко розчиняється у воді, легко дозується, не створює пилу. Але, слід підкреслити, що агрегатний стан, в якому знаходиться миючий засіб, ніяк не впливає на його миючий ефект.

Варто зауважити, що якісні концентрати крім свого основного призначення – усунення забрудненнь, повинні також перешкоджати подальшого їх прояву. Така їх здатність називається стабілізуючим ефектом.

Ефективність миючих засобів залежить від ступеня і роду забруднень, а також від поверхні, на якій вони застосовуються. Щоб правильно вибрати концентрат для очищення, потрібно знати на якій поверхні він буде застосовуватися, з яким типом забруднення зіткнеться, при цьому, не забуваючи уважно читати інструкцію перед використанням.

Якщо у Вас жирове або білкове забруднення (наприклад, масло, жир, нагар або кіптява), найбільш ефективними будуть лужні концентрати, рівень рН яких коливається від 8 до 14. До складу засобів цього виду входять поверхнево-активні речовини, луг, комплексоутворювачі, антикорозійні інгредієнти та ін. (Профі 212, Профі 214, Профі 236 хлор). Концентрати з невисоким вмістом лугу використовуються для видалення так званих «легких» масляних і жирових плям. Від більш складних плям позбуваються за допомогою середньолужних складів (Профі 213, Профі 241, Профі 242). Найбільш агресивними для слизової оболонки і шкіри рук є сильнолужні засоби (Профі 231 термо-гриль, Профі 235 термо-гриль), до того ж вони і більш корозійні, але, в той же час, найбільш ефективні. При роботі з такими реагентами в обов’язковому порядку треба використовувати засоби індивідуального захисту: гумові рукавички, респіратор, окуляри. При додаванні до складу мийного засобу хлору (Профі 236 хлор), можна прибрати не тільки забруднення від жиру, але і розіновго виду бактерії, а також протеїнові відкладення, які сприяють небажаному проступанню блакитного або веселково-глянцевого кольору на поверхні.

Для того, щоб прибрати мінеральні забруднення (іржа, вапняковий наліт, винний, молочний, пивний камені), найбільш оптимальними будуть кислотовмісні концентрати з рівнем рН від 1 до 6. Використовуючи суміші низької або середньої кислотності, можна легко прибрати комбіновані забруднення, до складу яких входять різні мінеральні відкладення, іржа та ін. (Профі 161, Профі 164, Профі 1110). Кислотні миючі засоби використовуються на поверхнях, стійких до дії агресивного середовища, таких як фаянс, керамічна плита, штучний і натуральний камінь. Для усунення мінеральних відкладень підвищеного ступеня складності потрібно застосовувати кислотні засоби з підвищеним ступенем концентрації (Профі 151, Профі 152, Профі 162, Профі 163, Профі 191, Профі 1101). Як правило, їх використовують для очищення обладнання в харчовій промисловості – бойлерів, генераторів пара тощо.

Треба враховувати, що кислоти, які мають найбільш високий ступінь впливу (азотна), можуть зруйнувати бетон і цемент, тобто викликати їх корозію. Такі концентрати дуже ефективні під час прибирання-післябудов, так як відмінно впораються із завданням очищення стін і підлоги від зайвих утворень цементу. Вони ефективні не тільки при видаленні залишків цементу, їх можна успішно застосовувати для зняття молочного каменю – білого осаду, що складається з жирних шарів, мінералів і протеїну. Для зняття такого роду забруднень найкращим вибором стане використання кислотних і лужних миючих засобів поперемінно.

Якщо Ви щодня стикаєтеся з забрудненнями різного походження, то краще за все Вам підійдуть нейтральні концентрати (Профі 242). Утримуючи в собі ПАР, комплексоутворювачі та інші компоненти, вони відмінно допомагають впоратися з забрудненнями на різних поверхнях, а саме: металевих, пластикових, дерев’яних, скляних, фарфорових і ін. Нейтральний концентрат – це найбільш безпечний і високоякісний вид миючого засобу, який є на ринку в наші дні.

Нейтральні концентрати не мають властивості руйнування поверхні, також вони не викликають хімічних опіків, чого не скажеш про лужні і кислотні концентрати. Також нейтральні концентрати здатні повністю замінити собою мило (завдяки вмісту синтетичних ПАР). Якщо Ви стикаєтеся з прибиранням і дезінфекцією поверхонь щодня, для цієї мети найкращим вибором стане саме нейтральний вид миючого засобу, за умови, що він ефективно видалить забруднення.

Нейтральні миючі засоби добре підійдуть для поверхонь які потребують особливої ​​уваги та догляду, що складаються з кварцу, полімерів і лугу. Такі концентрати можна сміливо використовувати не тільки для видалення жирових і масляних забруднень, а також для усунення плям іншого походження з килимів і м’яких меблів, в салонах автомобілів і місцях, що вимагають дбайливого догляду (Профі 4769, Профі 4770). Ці засоби не залишають слідів. Найзручніший спосіб їх використання – це нанесення на спеціальну серветку.

Ми сподіваємося, що інформація була корисною для Вас. Ви дізналися, які миючі засоби найбільш ефективно справляються з різними типами забруднень. Щоб ефект від використання був максимальним, необхідно з точністю визначити природу забруднення і уважно прочитати інструкцію до засобу перед його використанням. Якщо у Вас виникла проблема з підбором миючого засобу, або Ви заплуталися в досить широкому асортименті, який пропонує сьогодні ринок професійної хімії, ми з радістю допоможемо Вам правильно підібрати концентрат. Звертайтеся!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *